5 سال، 400 میلیون یورو ضرر؛ قهرمان 7 دوره اروپا در بحران

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، کوریره دلواسپورت به بررسی وضعیت اقتصادی باشگاه میلان پرداخته و هشدار داده که این باشگاه در روز 30 ژوئن (پایان سال مالی) با ضرری 100 میلیون یورویی برای فصل 19-2018 مواجه خواهد بود. این رقم، مجموع ضررهای میلان در 5 سال گذشته را به 413 میلیون یورو خواهد رساند.

در شرایطی که روسونری منتظر رای فرجام خواهی خود درباره جریمه ای است که به دلیل قوانین بازی جوانمردانه مالی (FFP) گربیانگیر آن ها شد (و اگر این رای به قوت خود باقی بماند، میلان با جریمه های بیشتری نیز مواجه خواهد شد) شرایط در این باشگاه بسیار ناپایدار به نظر می‌رسد.

میلان در سه سال گذشته با سه مالک مختلف روبه رو بوده است. بعد از پایان دوران سیلویو برلوسکونی، لی یونگ‌هونگ چینی به میدان آمد اما او نیز به دلیل وام هایی که گرفته بود، بدهکار شناخته شد تا اکنون این گروه سرمایه گذاری الیوت باشد که این کشتی متلاطم را به دست می‌گیرد.

ناکامی دوباره در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، فشار اقتصادی روی میلان را افزایش داده است. کوریره دلواسپورت به این نتیجه رسیده که میلان فصل 19-2018 را با ضرری 100 میلیون یورویی به پایان خواهد رساند. به نظر می‌رسد که برای کاهش حجم ضرر (ولو به مقدار اندک) میلان ناچار است تا قبل از 30 ژوئن، از طریق فروش بازیکنانش 30 میلیون یورو درآمدزایی کند.

در طول 5 سال گذشته، ضرردهی باشگاه میلان سال به سال بدتر شده است. این رقم از 91 میلیون یورو در سال 2014 به 126 میلیون یورو در پایان فصل 18-2017 رسید و با احتساب 100 میلیون یوروی این فصل، مجموع ضرر میلان در 5 سال گذشته رقم 413 میلیون یورو را نشان می‌دهد.

منبع : نود